Corgoň-liga: DAC - Banská Bystrica online, végeredmény 2:1 (1:1)

Ismét online közvetítésben számoltunk be a DAC újabb ligamérkőzéséről. A hazaiak ellenfelei ezúttal a besztercebányaiak voltak.

93.perc: VÉGE! Nagyon fontos három pontot szerzett a DAC, két parádés támadásnak köszönhetően.

90.perc: Három perc hosszabbítást jelez a negyedik asszisztens.

87.perc: Mezőnyfölényben a vendégek, de gólveszélyes helyzetet egyelőre nem tudnak teremteni.

84.perc: A harmadik hazai csere, Moughfire helyett Opoku Oszei érkezik.

80.perc: Elkeseredetten támad a Besztercebánya. Kotrys fejesét Novota szögletre hárítja.

78.perc: A mérkőzésre 4257 fizető néző jött ki.

75.perc: Filo nagy helyzetét Novota bravúrosan védte. A gyors ellentámadásban Kweuke elviharzott és bevette a vendégek kapuját! 2:1

Pozsonyban végeredmény: Artmedia - Kassa 2:3 (2:2)

74.perc: Boroš megsérült, Ďuriš váltja a kapuban.

72.perc: Hasszán jön be az ismét középpályán játszó Pinte helyett.

70.perc: Újabb csere a vendégeknél: Gottwald helyett Tóth érkezik.

66.perc: Ivószünetet rendel el a bíró. Talán a víz, esetleg más üdítő felfrissíti a hazaiakat, akik talán eredményesebbek lesznek, mint eddig.

64.perc: Kováč gyenge fejesét Boroš magabiztosan védi.

59.perc Ďurišt Filo váltja, Dragicevic helyett Kováč a pályán.

56.perc: Majdnem újabb gólt kapott a DAC. Ďuriš éles beadását Hučko az ötösről fejelte mellé. A védők ezúttal is lemaradtak, Novota dermedten nézte a labdát...

54.perc: Egyelőra a középpályán gyürkőznek a csapatok.

Pozsonyban a 75.percben, Artmedia-Kassa 2:3

50.perc: A kitörő Dragicevicet szabályosan szerelik.

47.pec: Kweuke ma a bírók begyében van. Most támadó szabálytalanságot fújtak be ellene. Ahogy mondani szokás: minimum véleményes eset volt.

Megkezdődött a második félidő.

SZÜNET -- Kfütyülik az öltözőbe tartó bírókat.

45.perc: Kweukét gólhelyzetben -- tévesen -- lesen állítják meg. Hatalmas füttykoncert a válasz.

42.perc: A közönségen semmi sem múlik.Cseknem megállás nélkül zúg a DAC! DAC! és az Akkor is a DAC!

41.perc: Az első sárga lap. Kapja: Ďuriš, durva belemenésért.

39.perc: Dragicevic újra nagy helyzetben, de nem tudja átemelni Borošt, aki jó reflexszel kiüti az ejtést.

34.perc: Vyskoš elviharzott a szélen, beadását Hučko az egymásra váró hazai védők között a hálóba fejelte... 1:1

32.perc: Gottwaldot szereli Gerich. A hazaiak kapkodnak, túl korán ültek rá az eredményre.

30: Egyre bátrabban és veszélyesebben támadnak a besztercebányaiak. Kotrys jó helyzetben mellé durrant.

26.perc: Az első vendéghelyzet. Vyskoč kiugrik a védők között, de nemcsak a kifutó Novota, hanem a kapu fölé is emel.

21.perc:Alábbhagyott a hazai lendület, a Besztercebánya már több labdát szerez a középpályán, de támadásaik elhalnak a tizenhatos előtt.

19.perc: Novota Jancsi és Németh Krisztián majdnem összehozott egy öngólt. Végül csak szöglet lett az ügyetlenkedésből.

17.perc: Kweuke ismét lesen...

12.perc: VEZET A DAC! A nagy kedvvel játszó Pinte gyönyörűen indította Kweuket, aki önzetlenül Dragicevic elé passzolt, ő pedig kilőtte a jobb sarkot. 1:0

11.perc: Dragicevic egyedül tör kapura, de lövését Boroš lábbal menti.

10.perc: Kweuke ismét kiugrik, de a partjelző ezúttal is lenget... Mindeközben Pozsonyban potyognak a gólok: Artmedia - Kassa az első félidő 30.percében 2:2

7.perc: Gyors kontra után szöglethez jutnak a vendégek, de a hazai védők gond nélkül felszabadítottak.

4.perc: Pinte nagyszerű labdával ugratta ki Kweukét, aki kapura tört volna, de a partjelző lest intett.

2.perc: Hazai rohamokkal indult a találkozó, egyelőre csak bedobásokig jutottak a vendéglátók.

Köszöntjük olvasóinkat a DAC – Besztercebánya találkozóról, amely a Corgoň-liga rövidesen kezdődő hatodik fordulójának második mérkőzése. Az Artmedia – Kassa rangadó fél ötkor kezdődött. Az első félidő 20.percében 1:1 az eredmény.

Dunaszerdahelyen ugyan nem annyira párás a levegő, mint Pekingben, de fülledt meleg van. Ismét szép számban gyülekeznek a hazai szurkolók.

A vendég besztercebányaiaknak ugyancsak négy pontjuk van, de rosszabb a gólkülönbségük (1:4), mint a hazaiaknak (8:9). Nem lesz könnyű meccs, hiszen ne feledjük, hogy az őszi szezon nyitányán a Besztercebánya gólnélküli döntetlent ért el a pozsonyi Slovan stadionjában.

A mai mérkőzésen is a formálisan tartalékjátékosként benevezett Radványi Miki ül a kispadon. Az állítólagos német, holland és cseh edzőjelöltről egyelőre semmit sem tudni, nem kizárt, hogy rangrejtve már itt szemlélődik a VIP-páholyban...

Felállítások:

DAC: Novota(K), Regedei, Németh, Gerich, Adiaba, Moughfire (Opoku Oszei), Dragicevic (Kováč), Pinte(Hasszán), Kweuke, Abena, Boya

Besztercebánya: Boroš (Ďuriš), Hučko, Poljovka, Adámik, Vyskoč, Pečovský (K), Pančík, Ďuriš (Filo), Gottwald (Tóth), Bruško, Kotrys.

A vendégek piros mezben, a hazaiak a hagyományos sárga-kék szerelésben léptek pályára.