Corgoň-liga: DAC - MFK Košice 1:3 (0:1)

Frissítve: 20.52 - Másodszor közvetítettük online a DAC élvonalbeli mérkőzését. Ellenfelük a kassai csapat volt, amely megőrizte eddigi százszázalékos teljesítményét. Percől percre beszámolunk az eseményekről.

Fotó: Fogas Ferenc
A DAC szépítő gólja: Moughfire beadását, Kweuke, a hazaiak legjobbja két védő szorongatása ellenére

Edzői vélemények a mérkőzés után:

Milan Djuricic (DAC): Még nem fejeztük be a csapatépítést, további mérkőzések kellenek, hogy összeszokjon a társaság. Ma hatalmas hibákat vétettünk, s ezekért megfizettünk. Az ellenfél győzelme megérdemelt, gratulálok nekik.

Id.Ján Kozák (Kassa): Láttuk a DAC előző mérkőzéseit, amelyeken jó teljesítményt nyújtott. Felfigyeltünk a gyenge pontjaira is, s ezeket ma kihasználtuk. Ezért nyertünk.

Vége, a kassaiak leckét adtak a hazaiaknak korszerű és eredményes labdarúgásból. A közönség megtapsolta mindkét csapatot, majd külön a hazaiakat, akik hajtottak, de a védelem megingásaiért drágán megfizettek.

89. Novák összeszólalkozott a partjelzővel, aki lest jelzett, a kassai szerint tévesen.

88.perc: A kassai Matic helyett Szerecsin.

85. perc: A hangosbeszélőn közlik, hogy 5 ezer néző van jelen a mai mérkőzésen.

82.perc: Szépít a DAC! Moughfire beadását, Kweuke, a hazaiak legjobbja két védő szorongatása ellenére bevágja. 1:3

79-80.perc: Két eredménytelen DAC-szöglet.

76.perc: Újabb csere a kassaiaknál: Viazanko helyett Kuzma.

74.perc: Kweuke kicselezett több védőt, de kisodródott és ezért a lövése célt tévesztett. A közönség mégis megtapsolta a csatár alakítását.

72.perc. A szélvészgyors Novák ismét lefutotta a hazai védőket, beadásáról azonban a társai lemaradtak.

67.perc: A harmadik csere a hazaiaknál: Plantic helyett a színes bőrű, német útlevéllel rendelkező Oszei Opoku.

63.perc: Újabb villámgyors kassai kontra végén Novák ma másodszor is betalált. 0:3.

Lassú és lyukas a hazai védelem, Pinte vagy más rátermett középhátvéd nagyon hiányzik,

60.perc: A közönség kezezést lát a kassai tizenhatoson belül és tizenegyest reklamál, de bíró nem sípol.

59.perc: Csere a kassaiaknál: Milinkovics helyett Janič

57.perc: Zápotoka egy kemény kassai belemenés után megsérül, nem tudja folytatni. Boya jön be helyette.

55.perc: Csere a hazaiaknál: Dragicevic helyett Landerl

52.perc: Rohamoz a DAC, de a vendégek taktikusan védekeznek, tartják a labdát. Dragicevic lemarad egy szögletről.

47.perc: Gyors ellentámadás után Novák lefutotta a védőket és Novota mellett a kapuba gurított. 0:2

46.perc: Kweuke jó helyzetből gyengén lő, a vendégkapus véd.

Vége az első félidőnek. Egyelőre a rutin vezet a lelkesedéssel szemben. A hazai védők egyszer elméláztak, akár csak vasárnap Pozsonyban, s ez ma is megbosszulta magát. Folytatás tíz perc múlva.

Két perc hosszabbítást jelez a bíró asszisztense.

42.perc. Milinkovics szöglete után Cicman csukafejessel továbbította a labdát a hazaiak kapujába. A DAC-védői elméláztak...0:1

39.perc: Viazanko lábát jegelik, egy kemény hazai belépő után. Nincs különösebb baja, alighanem visszatérhet.

34.perc: Az első sárga lap, kapta a hazai Plantic, aki páros és nyújtott lábbal igyekezett szerelni.

32.perc: Az első valamirevaló vendéghelyzet. Kweuke aláfutott egy előreívelt labdához, amely igy Novákhoz jutott, aki azonban kapura törve nem tudta lekezelni. Végül felszabadítottak a hazai védők.

29.perc: Szinte szünet nélkül zúg a hazai biztatás, a mintegy négyezer sportszerűen szurkoló néző a DAC tizenkettedik játékosa.

24.perc: Plantic lövését védi Putnocký.

21.perc: Maticot ápolják, a játékvezető a fülledt levegő miatt ivószünetet rendelt el, amelyet a legújabb FIFA-szabályok javasolnak, ha nagy a hőség.

17.perc: Az eddigi legnagyobb hazai helyzet: Moughfire gyönyörűen húzott el, a beadására berobbanó Dragicevic a tizenegy méterről miliméterekre fejelt mellé.

15.perc: Úgy tűnik, hogy a kassaiak átvészelték a kezdeti hazai rohamokat. A vendégek egyre inkább uralják a középpályát.

12.perc: Ismét Novák tör veszélyesen kapura, Kováč szabályosan szereli, a kassai gólvágó nagyot esik, de a játékvezető helyesen, továbbot int.

8.perc: Az első kassai kontratámadás, a gólveszélyes Novákot azonban Gerich szereli.

7.perc: Moughfire szöglet után az oldalhálóba pörget.

4.perc: Rohamoz a DAC, Kweuke jó helyzetben, de lest jelez a partjelző.

2.perc: Moughfire fut el a szélen, beadását Kováč a vendégkapus ölébe fejelte.

Hatalmas hangorkán fogadja a csapatokat. A DAC a hagyományos kék-sárgában, a kassaiak piros mezben léptek a pályára.

Köszöntöm a tisztelt látogatókat a Corgoň-liga negyedik fordulójának nyitó mérkőzéséről, amelyen a hazai DAC a még pontveszteség nélkül szereplő kassaiakat fogadja. Dunaszerdahelyen egyelőre nyoma sincs a viharnak, viszont párás az idő. Mintegy háromezren lehetnek már a lelátón, de a pénztárak előtt hosszú sorok kigyóznak. A "B" középen több magyar zászló leng.

A két csapat felállítása:

DAC: Novota, Regedei, Németh, Kováč, Gerich, Moughfire, Plantic, Dragicevic (55.Landerl), Kweuke, Zápotoka (57.Boya), Abena,

MFK KOŠICE: Putnocký, Kaminský, Školnik, Matic, (88.Szerecsin), Smrek, Kolbas, Cicman, Viazanko (76.Kuzma), Novák, Milinkovics (65.Janič), Dzsogan.

Játkvezető: Ľubomír Samotný (Pozsony), a két ellenőr: Dušan Keketi és Ladislav Gádoši (mindketten Nagyszombatból)